BULATS Sınavı

(The Business Language Testing Service) 

BULATS Sınavı Nedir ?

BULATS genel olarak uluslararası kurumlarda çalışmak ve İngilizce seviyesini belgelendirmek isteyen kişilerin girdiği bir sınavdır.

Cambridge Üniversitesi liderliğinde hazırlanan bir sınavdır. Sınav İngilizcenin yanı sıra, İspanyolca, İtalyanca, Almanca ve Felemenkçe olarak ta yapılmaktadır.

Tamamiyle Hazırlık

Sizi sınav için hazırlar.

Yerleştirme Testi

Seviyeniz tespit edilir.

Uzman öğretmentler

Sınavı geçmenize yardım edilir.

Sınav Materyalleri

Sınavdan daha yüksek puan almanız sağlanır.

BULATS Sınavı

BULATS SINAVINA NEDEN GİRMELİYİM ?

Dil becerilerini test etmek ve belgelendirmek isteyen öğrenciler, Şirketler tarafından çalışanlarının İngilizce dil becerilerinin ölçümlenmesi İş başvurusu yapan kişilerin yeteneklerinin belirlenmesinde Şirket kapsamında verilen eğitimlerin verimliliğini test etmek amacıyla İş İngilizcesine yönelik eğitim alacak kişilerin uygun düzeylere yerleştirilmesi hususunda kullanılmaktadır.

Şuanda kurumun aktif öğrencisi olarak aldığım eğitimden çok memnunum gerek öğretmenler ve eğitim danışmanları güler yüzlü burası benim ikinci evim gibi diyebilirim.
Ertuğrul S
demo-attachment-1098-Mask-Group-2
Şu an C1 kurundayım. Yaklaşık 1 yıldır Amerikan kültürle birlikte eğitimime devam ediyorum. Eğitmenleri ve kurumda ki danışmanlar çok ilgili ve tecrübeli insanlar. Kurumda ki eğitmenlerin ders anlatış şekli ve enerjisi bizi daha fazla motive etti. Herşey için teşekkürler.
Gizem V
demo-attachment-1096-Mask-Group-3
Oglum 3 senedir egitim alıyor okulu için cok faydalı oldu cok memnun kaldık.
Verilen egitim den herşey için çok teşekkür ederiz
Gülcan A

Eğitim Danışmanı ile Görüş

40% Offer (formidable)

BULATS Seviye Tespit Sınavı

Genel Ingilizce
My birthday is ...... the third of March. *
How old are you? *
What is _______ name? *
Rafi and Jan work in their ---- shop. *
Where is Anna from? ---- from Rome. *
There aren't ---- people here today. *
She ---- a house in the town center. *
My favorite painters are Manet and Renoir but John doesn't like ---- at all. *
What do you do? ----. *
Do you speak English? No, I ----. *
Last year I ---- in a bank. *
The party is ---- Tuesday evening. *
What time ----? *
He ---- very tired, he is falling asleep. *
I go ---- school in Vienna. *
____ there any tea in the cup? *
I am going to school ...... *
What ________you _________ ? I'm studying. *
This is her dog. It is .... *
Choose the plural of "fish" *

Sıkça Sorulan Sorular

Computer-based (bilgisayar tabanlı) ve Paper-based (kağıt üzerinde) olmak üzere iki çeşit türü bulunan BULATS’ta, adayın İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerileri test edilmektedir.

 

Her iki sınav için uygulanış yöntemlerinde farklılıklar bulunmasına rağmen aday üzerinde test edilen beceriler aynıdır. Bu doğrultuda;

1) Okuma ve dinleme testi beraber yürütülmektedir. Bu bölümde, temel bağlamda dil bilgisi ve kelime bilgisi ölçülmektedir. Adaylara kısa sohbetler, monologlar, telefon görüşmeleri, uzun süreli konuşmalar vb. üzerinden sorular sorulmaktadır.

2) Konuşma bölümde adayın iş ortamında kullanacağı İngilizce konuşma becerisi ölçülmektedir. Yüksek sesle okuma, sunum yapma, bilgi alışverişi, tartışmalar vb. adayın iş ortamında kullanacağı İngilizce iş aktivitesine yönelik testler gerçekleştirilmektedir.

3) Yazma kısmında ise adayın İngilizce yazma becerilerinin yanında dil bilgisi ve kelime bilgisi de ölçümlenmektedir. Adaylar, kısa mesaj, mektup vb. yazmadan rapor hazırlama gibi İngilizce yazım becerisinin öne çıktığı testlerden sorumludurlar

BULATS, iş ortamında kullanılan İngilizce becerisinin test edildiği İngilizce okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinin ölçümlendiği bir sınav olduğundan, adayların BULATS’a hazırlanırken de bu kıstaslara göz önünde bulundurarak çalışması daha uygun olacaktır.

Computer-based (bilgisayar tabanlı) ve Paper-based (kağıt üzerinde) olmak üzere iki çeşit türü bulunan BULATS’ta, adayın İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerileri test edilmektedir.